Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Adwentu 19.XII.2021r.
1.    W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Zaplanujmy dobrze odpowiednią oprawę naszej wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, zapalmy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach - rozważać tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole. Zachęcam też do uszanowania tradycji polskiej i spożywania pokarmów postnych – tym bardziej, że wigilia wypada w piątek, bo Pan Jezus przychodzi do nas w biedzie stajenki betlejemskiej.

2.    W sobotę wyczekiwana uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według następującego porządku: „Pasterka” o północy, w ciągu dnia o godz.: 8.30, 11.00.

3.    W niedzielę drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa. Wszystkie Msze św. celebrowane będą w świątyni farnej według układu niedzielnego: 8.30; 11.00 i 16.00.

4.    W środę przypada 10. rocznica święceń biskupich biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, pasterza diecezji włocławskiej. Polecajmy Bogu tego dnia w naszych modlitwach osobę Dostojnego Jubilata.

5.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Piotra Kościńskiego pt: „Wojna się czai”, traktujący o obecnej sytuacji międzynarodowej na wschodzie Europy.
 
6.    Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom z ul. Żabieniec z domków jednorodzinnych za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu zapraszam w czwartek po Mszy św. wieczornej Mieszkańców ul. Laskowskiego.

7.    Rozprowadzamy jeszcze świece wigilijne: małe - 7 zł i duże – 17zł oraz kalendarze na rok 2022; kalendarze i świece wyłożone są na stolikach w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-12-19 07:49:34

Baner