Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Adwentu 20.XII.2015r
1.    W tym tygodniu ostanie już trzy spotkania roratnie. W środę zakończenie i podsumowanie – dzieci przyniosą swoje plansze. Z uwagi na spowiedź w Zbrachlinie Roraty w poniedziałek godz. 19.00, a we wtorek o godz. 18.00.  

2.    W środę od godz. 9.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie osób, których nie ma na liście pierwszopiątkowej, a życzą sobie spotkania z Panem Jezusem.

3.    W czwartek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zwróćmy uwagę na odpowiednią oprawę naszej kolacji wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach, wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole.

4.    W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o północy; w ciągu dnia Msze św. o godz.: 8.30 i 11.00. Nie ma Mszy św. po południu!!!

5.    W sobotę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana Męczennika. Msze św.: o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. Wszystkie Msze św. celebrowane będą w świątyni farnej.

6.    Za tydzień, w niedzielę 27 grudnia, dzieci wystawią jasełka. Zapraszam do świątyni farnej na godz. godz. 10.45.

7.    W środę  spotkania Kręgu Biblijnego po liturgii wieczornej. Zapraszam.

8.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni parafialnej na Boże Narodzenie w najbliższą środę na godz. 18`.00 zapraszam mieszkańców Szpitalki.

9.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego” i „Listu do Pani”; w „Przewodniku” szczególnie art. Ewy Czaczkowskiej pt: „Siła wiary i charakteru Faustyny” o Miłosierdziu Bożym i „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej.  

10.    Rozprowadzamy jeszcze świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, kalendarze na rok 2016 oraz świece ŚDM.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-12-27 20:18:38

Baner