IV Niedziela Adwentu 21.XII.2014r.

1.    Zapraszam na ostanie spotkania z Matką Bożą podczas Mszy św. roratniej. Dzieci we wtorek przynoszą swoje plansze, byśmy mogli podsumować ich osiągnięcia i rozstrzygnąć konkurs na najciekawszy lampion adwentowy.

2.    We wtorek od godz. 9.00 udam się z Komunią św. do chorych. Proszę o zgłaszanie osób, których nie ma na liście pierwszopiątkowej, a życzą sobie spotkania z Panem Jezusem.

3.    W środę wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zwróćmy uwagę na odpowiednią oprawę naszej kolacji wigilijnej – pomoże nam w tym dzisiejszy numer Przewodnika Katolickiego. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach, wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole.

4.    W czwartek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o północy; w ciągu dnia Msze św.o godz.: 8.30 i 11.00. Nie ma Mszy św. po południu!!!

5.    W piątek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana Męczennika. Msze św.: o godz. 8.30 i 11.00, a po południu o godz. 16.00 tradycyjnie w świątyni na Przypuście.

6.    W sobotę rozpocznę błogosławienie domów na nowy rok, czyli kolędę. Na spotkanie z kapłanem przygotowujemy: krzyż, świece, wodę święconą, pismo święte, a dzieci uczęszczające na katechizację szkolną kładą na stole swój aktualny i uzupełniony zeszyt do religii oraz dzienniczek z obrazkami niedzielnymi: kandydaci do Bierzmowania i I Komunii św. - indeksy. Tematyka kolędy zawarta jest w tegorocznym haśle roku duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. 27 grudnia od godz. 9.00 kolęda w Wólnem.

7.    Bardzo dziękuję za ofiary na ogrzewanie, które wpłynęły ostatnio do kasy parafialnej.

8.    Dziękuję mieszkańcom Wólnego za  pomocy przy  przygotowaniu świątyni farnej na święta. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Noakowskiego.

9.    Nadal rozprowadzamy kalendarze na rok 2015.

10.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, który pomoże nam poszerzyć nasze spojrzenie na święta Bożego Narodzenia. Mamy także „List do Pani”.

11.    Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią zbieramy przed świątynią do puszek ofiary na pomoc dla sosnowieckiej katedry. Każdemu dobroczyńcy już mówię w imieniu biskupa i diecezjan sosnowickich „Bóg zapłać”.

Dodano: 2014-12-23 23:07:01