IV Niedziela Adwentu 22.XII.2019r

1. Jutro o godz. 17.00 ostatnie RORATY. Podsumujemy nasz adwentowy wysiłek.

2. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Zaplanujmy dobrze odpowiednią oprawę naszej wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach - wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole. Zachęcam też do uszanowania tradycji polskiej i spożywania posiłków postnych, bo Pan Jezus przychodzi do nas w biedzie stajenki betlejemskiej.

3. W środę wyczekiwana uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według wypracowanego porządku /od kiedy w parafii jest tylko jeden kapłan/: „Pasterka” o północy, w ciągu dnia o godz.: 8.30 i 11.00. Nie ma Mszy św. po południu!!!

4. W czwartek drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia, wszystkie Msze św. celebrowane będą w świątyni farnej według układu niedzielnego: 8.30; 11.00; 16.00. W tym dniu zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci, do adoracji Dzieciątka Jezus i Świętej Rodziny przy żłóbku. Rozpoczniemy o godz. 15.00.

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Do pomocy w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Starościńskiej.

7. Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” polecam szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Herezje bożonarodzeniowe”. Dzisiejszy numer jest w cenie 5 zł, ponieważ zawiera kalendarz i śpiewnik.

8. W piątek rozpocznę błogosławienie domów na nowy 2020 rok, czyli kolędę. Na spotkanie z kapłanem przygotowujemy: krzyż, świece, wodę święconą, pismo święte, a dzieci uczęszczające na katechizację szkolną - swój aktualny i uzupełniony zeszyt do religii oraz książeczkę z obrazkami niedzielnymi; kandydaci do Bierzmowania i I Komunii św. - indeksy. Tematyka kolędy zawarta jest w tegorocznym haśle roku duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”.

9. Rozkład kolędy na nadchodzący tydzień:
Piątek - 27.XII.2018. od godz. 15.30 - ul. Drzewna 1a i 1b
Sobota - 28.XII.2018. od godz. 9.00 - ul. Dymiec

10. Mamy jeszcze kilkanaście świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - małe – 5 zł i duże – 15zł. Świece i kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium.

Dodano: 2019-12-23 09:25:40