IV Niedziela Adwentu

1.    W poniedziałek i wtorek zapraszam na ostanie spotkania z Matką Bożą jutrzenką zbawienia. Mamy szansę zebrać jeszcze dwie monety do naszej niebieskiej skarbonki. Posiadając wszystkie roratnie monety będziemy mogli cały nadchodzący rok przypominać sobie i podziwiać tych, którzy poszli ubogą drogą do Boga, dzieląc się swoim majątkiem z biedniejszymi od siebie. Może dzięki nim ktoś odkryje swoje własne powołanie na drodze życia.

2.    We wtorek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zwróćmy uwagę na odpowiednią oprawę naszej kolacji wigilijnej. Niech nie zabraknie wtedy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Zapalmy święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a nie zapomnijmy też o wspólnym śpiewaniu kolęd, by w taki sposób - zwłaszcza tam, gdzie są dzieci w rodzinach, wprowadzać je w tajemnice naszej religii i radośnie przeżywać spotkanie przy stole.

3.    W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o północy; w ciągu dnia Msze św.: o godz. 8.30 w klasztorze i o godz. 11.00 w farze. Nie ma Mszy św. po południu!!!

4.    W środę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana Męczennika. Msze św.: o godz. 8.30 w klasztorze, o godz. 11.00 w farze i po południu o godz. 16.00 w świątyni na Przypuście.

5.    W sobotę rozpocznę wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Na spotkanie z kapłanem przygotowujemy: krzyż, świece, wodę święconą, pismo święte, a dzieci uczęszczające na katechizację szkolną kładą na stole swój aktualny i uzupełniony zeszyt do religii; kandydaci do Bierzmowania - indeksy. Tematyka tegorocznej kolędy zawarta jest w programie duszpasterskim ”Wierzę w Syna Bożego”. 28 grudnia od godz. 9.00 kolęda na Przypuście.

6.    Bardzo dziękuję za ofiary na ogrzewanie, które wpłynęły ostatnio do kasy parafialnej.

7.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Żabieniec 17 /numery parzyste/.

8.    Nadal rozprowadzamy kalendarze na rok 2014 oraz świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 5 zł i duże – 15zł. Na stoliku są także nieszawskie kartki bożonarodzeniowe.

9.    Lektura katolicka; polecam „Przewodnik Katolicki”.

Dodano: 2013-12-22 07:24:02