Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Wielkanocna 11.05.2014r.
1.    Zapraszam na nabożeństwa majowe. Odbywają się od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa majowe przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.
Zapraszam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Będziemy nade wszystko prosić Boga o nowe powołania do stanu kapłańskiego oraz o pokój na Ukrainie. Przyprowadzajmy nasze dzieci, zachęcajmy też młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

2.    We wtorek przypada 13 dzień maja. Rozpoczynamy comiesięczne procesje fatimskie, które wpisane są w przygotowanie do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Porządek liturgii tego dnia będzie następujący: o godz. 17.00 nabożeństwo majowe; po nim Msza św. i procesja fatimska ulicami Nieszawy. Zapraszam czcicieli Matki Najświętszej do licznego udziału we wszystkich procesjach.

3.    W tym tygodniu nie będzie spotkania kręgu biblijnego.  

4.    „Przewodnik Katolicki” przede wszystkim omawia tajemnice objawień fatimskich. Zachęcam do jego lektury.

5.    Zbliża się Dzień Dziecka, dlatego po raz drugi Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej „Bajkowy Dzień Dziecka w Nieszawie” prosi o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Szczegóły wraz z numerek konta bankowego na afiszu w gablocie.  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-05-16 16:16:27

Baner