Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Wielkanocna 26.IV.2015.
1.    W piątek, 1 maja, rozpoczynamy wspólne nabożeństwa majowe. Poprzedzać one będą liturgię Mszy, czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz.16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież.
 
2.    W tym tygodniu przypadają: I Piątek i I Sobota Miesiąca.  

•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 17.30 Koncert Capelli Toruniensis; następnie nabożeństwo majowe i Msza św. Po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo majowe połączone z różańcem przed Mszą św.

3.    Na dzień 1 maja zapraszam Parafian i Gości na „Wieczór z Mozartem”. Dzieła tego wielkiego kompozytora usłyszymy w świątyni farnej w wykonaniu znanej nam już Capelli Toruniensis. Rozpoczynamy o godz. 17.30.

4.    Dziękuje Parafianom z ul. Starościńskiej za pomoc w przygotowaniu świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Wólnego.

5.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Grzegorza Jazdona pt: „Zaproszeni do ubóstwa”,

6.    Biskup Ordynariusz Wiesław Mering udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów  mięsnych na piątek, 1 maja 2015r.

7.    W dniu 8 maja /piątek/ od godz. 13.30 w Przychodni Lekarskiej  „ELMED” przy ul. Sienkiewicza 20 w Nieszawie odbędą się badania USG Doppler kolor: przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc i echo serca. Badania są płatne - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

8.    1 czerwca tradycyjnie obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Komitet pn. „Dzień Dziecka z Uśmiechem” zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tegorocznego przedsięwzięcia. Zbiórka została zarejestrowana na portalu zbiórek publicznych: nr 2015/1333/KS. Szczegóły na afiszu w gablocie.


Zapowiedzi przedślubne

Arkadiusz Drewka, kaw., zam. Nieszawa, ul. Drzewna
Evelina Sedlak, panna, zam. Nieszawa, ul. Drzewna  /zap.I/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-04-26 07:47:43

Baner