Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Wielkanocna 25.IV.2021r
Jest miesiąc kwiecień, więc nastąpiła zmiana godziny celebracji Mszy św. wieczornej - 18.00, a także czas urzędowania w kancelarii parafialnej: od 16.30 do 17.30.
                W  piątki  kancelaria  jest  NIECZYNNA!!!
 

1.    W najbliższą środę, 28 kwietnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie w świątyni z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

2.    W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca – niechaj członkowie Kół Żywego Różańca łączą się duchowo podczas trwania nabożeństwa różańcowego o godz.18.00 i Mszy świętej, aby oddać cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Dziewicy.

3.    Rozpoczynamy piękny maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00: w niedziele o godz. 16.00, następnie Msza św.. Zadbajmy o łączność z Matką naszego Pana Jezusa Chrystusa przez odmawianie litanii do Najświętszej Maryi Panny.

4.    Polecam lekturę prasy katolickiej w wydaniu papierowym. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Anny Meetschen pt: „Głos Boga” – „Tam, gdzie mamy do czynienia z normalnością w sferze społecznej, rodzinnej, moralnej – tak są powołania do życia kapłańskiego i zakonnego” oraz art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Humanofobia” – „Niechęć do rodzaju ludzkiego często wiąże się z ateistyczną koncepcją człowieka jako jedynie przypadku ewolucji”.

5.    O pomoc w przygotowaniu świątyni w najbliższą sobotę od godz. 9.00 proszę mieszkańców ul. Starościńskiej.

6.    Nadal zbieramy przy wyjściu ze świątyni podpisy pod projektem Dzień Ojca w dniu 19 marca.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-04-24 23:11:07

Baner