Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Wielkanocna 7.V.2017r
1.    Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzają one liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Frekwencja w tym roku jest wyjątkowo niska. Nabożeństwa majowe odbywają się także przy kapliczkach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo - poniedziałki, Szpitalka - wtorki, Wólne - czwartki, Przypust - piątki. Początek o godz. 19.30.

2.    Jutro w świątyni na Przypuście uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława Bp. i M. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00. /Msza św. tylko na Przypuście/

3.    Rozpoczynamy Tydzień Modlitwa o Powołania do Kapłaństwa. W naszych prywatnych modlitwach również prośmy o nowych kapłanów.

4.    W sobotę, 13 maja, rozpoczniemy tegoroczne – jubileuszowe - procesje fatimskie. Program liturgii następujący: godz. 18.00 nabożeństwo majowe, potem Msza św. i procesja ulicami Nieszawy. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.

5.    Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Narutowicza za pomoc w przygotowaniu świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Browarnej.

6.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, a w nim szczególnie art. Iwony Budziak pt: „Kłamstwo palmirskie”.

7.    Poszukuję ewentualnych dysponentów grobu śp. Julii i Andrzeja Pyszyńskich. Proszę o kontakt.

8.    Dziś druhowie strażacy z OSP w Nieszawie kwestują na ulicach  miasta na rzecz swojej jednostki.

9.    W związku ze zbliżającym się „Bożym Ciałem” zapraszam na spotkanie na plebanii w dniu 27 maja /sobota/ na godz. 11.00 wszystkie osoby budujące ołtarze.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-05-07 07:53:04

Baner