IV Niedziela Wielkiego Postu 11.III.2018

1.    Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to ogólnopolska inicjatywa, w której rozważane jest misterium Męki Pańskiej podczas długiej, pieszej, nocnej wędrówki. Jedna z tras w naszym regionie prowadzi z Torunia - Czerniewic do włocławskiej tamy na Wiśle. Patronuje jej błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, którego ostatnie momenty życia związane były z terenami, na których wyznaczone są stacje tegorocznej drogi. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. J. Escrivy w Toruniu Czerniewicach w piątek, 23 marca o godz. 19.00. Więcej informacji, zasady uczestnictwa i deklaracje uczestnictwa na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (edk.org.pl).

2.    Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na kwiaty do tzw. Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” za każdą, nawet najdrobniejszą ofiarę.

3.    Za tydzień, w niedzielę 18 marca, po Mszy św. o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie z lektorami w celu omówienia liturgii Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego. Zapraszam wszystkich pragnących czynnie włączyć się w tę piękną liturgię.

4.    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.

5.    Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie art. Marty Jacukiewicz pt. „Kwiatki na Dzień Kobiet – Na czym polega kobiecość?”

6.    Środowiskowy Dom Samopomocy „Szymonówka” Fundacji św. Brata Alberta serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 18 marca br. przy kościele parafialnym po wszystkich Mszach świętych. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pragnących wesprzeć ich działalność.

7.    Ks. Jacek Kędzierski - dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że rozpoczęły się zapisy na rok szkolny 2018/2019:
    do Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 2A. Trwa nabór do wszystkich oddziałów przedszkolnych od 3 do 6 roku życia.
    do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 2A.
    zapisy dzieci do przedszkola i klasy pierwszej trwają do dnia 23 marca br., codziennie w godz. od 7.30 do 15.30 w sekretariacie przy ul. Wojska Polskiego 2A we Włocławku
    wnioski rekrutacyjne do przedszkola i klasy pierwszej można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły - www.zskdlugosz.pl
Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza zaprasza na Drzwi Otwarte w Przedszkolu, które odbędą się w dniu 13 marca br. od godz. 15.30
w budynku przy ul. Wojska Polskiego 2A.

Dodano: 2018-03-11 08:26:29