Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Wielkiego Postu 26.III.2017r

1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe. Zapraszam serdecznie szczególnie członków Kół Żywego Różańca.   

3.    Za tydzień, w niedzielę – 2 kwietnia, po Mszy św. o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie z lektorami. Omówimy liturgię Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego wyjątkowo w czwartek po Mszy św. wieczornej na plebanii.   
 
5.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Osiedlowej.

6.    Odbywa się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD, z czego fundusze przeznaczone będą na rzecz polskich misjonarzy. Zakończymy tę zbiórkę w naszej parafii 7 kwietnia. Proszę przynosić elektrozłom na podwórko plebanijne, bądź też zostawiać przed bramą.

7.    Nadal zbieramy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”, aby obronić właściwe rozumienie pojęcia małżeństwa i rodziny.

8.    Po tej Mszy św. ofiarowanej za zm. Stanisława Noakowskiego ciąg dalszy uroczystości związanych ze 150 rocznicą jego urodzin odbywać się będzie w budynku muzeum.

9.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.  

10.    2 kwietnia, w niedzielę, Świetlica św. Brata Alberta organizuje przed naszą świątynią farna kiermasz świąteczny, na który serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.
Zapowiedzi przedślubne
1.    Piotr Nocoń, kaw., zam. Włoszyca
    Patrycja Stefańska,  panna, zam. Bertowo  / zap. III /    Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-03-26 22:28:45

Baner