Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Wielkiego Postu
 
1.    W związku ze zmianą czasu kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 16.30 do 17.30, a Msza św. celebrowana będzie o godz. 18.00 !!!

2.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.   
•    W czwartek o godz.17.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św.
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 17.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, Droga Krzyżowa i Msza św. Po Mszy św. ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00 - zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę liturgia odbywać się będzie w świątyni klasztornej. Tak będzie do jesieni we wszystkie I Soboty Miesiąca. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. o godz. 17.00.

3.    Za tydzień 6 kwietnia - dla lepszego przygotowania się do kanonizacji Jana Pawła II
- w nieszawskiej farze o godz. 10.45 zostanie zaprezentowany program artystyczny zatytułowany „W oczekiwaniu”,  z udziałem twórców z terenu naszego powiatu, w tym także nieszawian. Przedsięwzięcie zostało zarekomendowane przez Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Utwory poświęcone naszemu Wielkiemu Rodakowi powstałe na przestrzeni wielu lat zaprezentują ich autorzy.

4.    Parafia w Raciążku zaprasza na inscenizację Misterium Męki Pańskiej: Akt I będzie miał miejsce w Sierzchowie 6 kwietnia o godz. 15.00; Akt II odbędzie się 11 kwietnia w Raciążku o godz. 18.00.

5.    W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do pełniejszego odkrywania Jezusa Chrystusa przy pomocy tekstów biblijnych.
 
6.    Nieformalna Grupa Społeczna „Z szacunku dla Nieszawy” przygotowała i wydała widokówkę świąteczno-nieszawską. Kartki są rozprowadzane bezpłatnie przed kościołem.

7.    W „Przewodniku Katolickim” na dzisiejszą wielkopostną niedzielę radości polecam art.
ks. Przemysława Zgóreckiego pt: „... i wrócił, widząc” – radość z oglądania Pana”.
                              Zapowiedzi przedślubne

1.    Oskar Lewandowski, kaw., zam. Nieszawa, ul. 3 Maja   
       Anna Polańska, panna, zam. Łódź, ul. Ćwiklińskiej  (zap. III)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-04-01 14:01:48

Baner