Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Zwykła 1.II.2015.
1.    Jutro święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przynosimy do pobłogosławienia nasze gromnice. Na liturgii wieczornej zostaną pobłogosławione gromnice dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Msze św. będą o godz. 9.30 i 17.00. Zapraszam.

2.    W tym tygodniu przypadają:  I Czwartek i I Piątek i I Sobota Miesiąca.
•    W czwartek o godz.16.45 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich; następnie Msza św.
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 16.50 nabożeństwo wynagradzające do NSPJ i Msza św. Po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św.

3.    Dziękuję serdecznie Mieszkańcom ul. 3 Maja (strona nieparzysta) za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Browarnej.

4.    Nadal rozprowadzamy kalendarze na rok 2015.

5.    Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zapraszają do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskim Sympozjum Teologicznym pt.: DUSZPASTERSTWO RODZIN TROSKĄ KOŚCIOŁA O MAŁŻEŃSTWO I RODZINĘ.Sympozjum odbędzie się 11 i 12 lutego 2015 roku w Kazimierzu Biskupim w Gminnym Ośrodku Kultury przy Placu Wolności 2. /program w gablocie/

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. Doroty Niedźwieckiej pt: „Moja córka chce zostać zakonnicą”.  

7.    Za tydzień w niedzielę, 8 lutego, o godz. 17.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbędzie się wieczór historyczny poświęcony powstaniu styczniowemu. W programie montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Koło Teatralne Nieszawskiego Towarzystwa Kulturalnego.  

8.    Rozkład wizyty kolędowej:

Wtorek  3.II.    od godz. 15.30 - ul. Stodólna   
Środa  4.II.      od godz. 15.30 - ul. Kościuszki 1  
Czwartek  5.II. od godz. 15.30 - ul. Kościuszki 1a
Sobota  7.II.    od godz.  9.00 - ul. Kościuszki /domki jednorodzinne i blok przy przychodni/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-02-01 07:53:46

Baner