Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Zwykła 2.II.2020r
1. W tym tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – o godz. 16.45 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; 17.00 Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.

2. Nasze dzieci i młodzież przebywają obecnie na feriach zimowych. Polecajmy to młode pokolenie Opatrzności Bożej, aby miło przeżyło czas wypoczynku i szczęśliwie wróciło do domów.

3. Do pomocy w przygotowaniu świątyni na następną niedzielę sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Stodólnej.

4. Składam serdeczne „Bóg zapłać’ za wszystkie złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, biorąc pod uwagę szkody występujące na terenie cmentarzy, postanowiło ubezpieczać także nagrobki. Informacje na ten temat znajdziemy na stoliku przy wyjściu ze swiątyni i w gablocie w kruchcie.

6. Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Prymas w Gnieźnie”.

7. Mamy jeszcze kalendarze na rok 2020, wyłożone są w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium.

8. Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy zgodnie z prawem przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na dom „SZYMONÓWKA należący do Fundacji brata Alberta. /numery KRS/

9. Zakończyłem pielgrzymowanie kolędowe. Jeżeli jakaś rodzina życzy sobie, aby kapłan pobłogosławił jej domostwo w ramach kolędy uzupełniającej, proszę o bezpośredni kontakt z ks. proboszczem.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-02-08 14:26:42

Baner