Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IV Niedziela Zwykła 30.I.2022r
1.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.00 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 16.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, 17.00 Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe.

2.    W środę, 2 lutego, obchodzimy świeto Ofiarowania Pańskiego. Zapraszam na Msze św. o godz: 9.30 i 17.00, podczas których pobłogosławione zostaną nasze świece gromniczne. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Z tego względu będziemy w modlitwach polecać Bogu szczególnie nasze Siostry Serafitki.

3.    Bardzo serdecznie dziękuję  za wszystkie ofiary na ogrzewanie naszej swiątyni.

4.    O pomoc w przygotowaniu świątyni zapraszam w tym tygodniu w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Dymiec.

5.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Radka Molendy pt: „Narodowy poprawiacz humoru” – „Śpiewa, tańczy, śmieszy, wzrusza, i słowiańska jego dusza”.

6.    Zaczął się okres rozliczeń podatkowych. Możemy zgodnie z prawem przekazać 1% podatku na nieszawską Fundację im. Krzywdów i Bieńków /na stoliku w kruchcie wyłożone są stosowne ulotki z numerem KRS/, bądź też na dom „SZYMONÓWKA” należący do Fundacji brata Alberta.

7.    Rozkład wizyty kolędowej:

•    Poniedziałek  31.I.2022.  od godz. 15.30 - ul. Laskowskiego i Osiedlowa,         
•    Wtorek  1.II.2022.  od godz. 15.30 - ul. Droga Gdańska i Starościńska
 
Przypominam, że z powodu pandemii - dla zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego - kolęda jest dobrowolna. Zaproszenia /również telefoniczne, meilowe lub przez komunikatory/ proszę kierować do ks. Proboszcza, bądź do p. Krzysztofa Adamskiego. Dotyczy ta forma kontaktu także kolędy uzupełniającej, którą ogłaszam od dzisiejszej niedzieli.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-01-29 22:08:24

Baner