IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2.VI.2024.

1.    Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Serca Pana Jezusa. Poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.

2.    Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałki; Wólne – wtorki; Przypust – piątki. Początek o godz. 19.30.

3.    W nowym tygodniu przypadają:
            •    I Czwartek Miesiąca – godz.18.00 - Msza św., po niej nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań do kapłaństwa i procesja eucharystyczna;
            •    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 18.00 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00 /zakończenie apelem Maryjnym/;

4.    W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystsość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.    Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w godny obchód Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; najpierw dziękuję przygotowującym ołtarze: Druhnom i Druhom oraz Młodzieżówce z Jednostki OSP w Nieszawie, PP. Bożenie i Andrzejowi Hajdukom oraz Sąsiadom z ul. Kościuszki, Mieszkańcom ul. 3 Maja i pani Agnieszce Śmiesznej za piękne bukiety, PP. Sylwii i Krzysztowi Felusiom wraz z pomocnikami, a także Paniom niosącym feretrony; p. Aleksandrze Nowakowskiej oraz Dzieciom sypiącym kwiatki i Chłopcom niosącym sztandarki oraz ich rodzicom, p. Organiście, Panom prowadzącym kapłana i niosącym baldachim oraz nagłośnienie, Siostom Serafitkom, Ministrantom, a także Funkcjonariuszom Policji za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie nas przez miasto. Szczególne moje podziękowanie kieruję pod adresem Nieszawskiej Orkiestry Dętej, która uświetniła całą procesję. Dziękuję również cichym pomocnikom, którzy mieli swój wkład w podniosłe  przeżycie i uczczenie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Wszystkie podziękowania składam na ręce ks. Prałata Zygmunta Skrobickiego, który - jak co roku – po cichu asystował, podpowiadał i czuwał nad całością.

6.    W najbliższą sobotę Uroczystość św. Jadwigi Królowej Patronki miasta Nieszawa.
                Zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 w połączeniu z nabożeństwem do NSPJ.

7.    W środę zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

8.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Piotra Kościńskiego pt: „Sprawił, że przestaliśmy się bać”.

9.    W najbliższą sobotę - obchody Święta Miasta - uświetni „II Festiwal Muzyki Polskiej w Nieszawie”; godz. 17.00 na przystani promowej /wstęp wolny/. Szczegóły na afiszach i banerach.

10.    Nadal zbieramy podpisy poparcia inicjatywy referendalnej w sprawie tzw, „Zielonego Ładu”.

Dodano: 2024-06-01 22:19:36