Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IX Niedziela Zwykła 29.V.2016r
1.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – Msza św. o godz. 18.00, następnie nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań do kapłaństwa i ostatnia procesja w oktawie Bożego Ciała;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – nabożeństwo czerwcowe w połączeniu z modlitwą różańcową o godz. 18.00 i Msza św.

2.    W piątek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwo i Mszę św. ku czci Serca Jezusowego.

3.    Od środy rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewać będziemy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.
 
4.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej Rodzicom dzieci, które dziś przystąpiły do Komunii św. rocznicowej. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Kujawskiej.

5.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. Joanny Mazur pt: „Mała wielka święta”.

6.    W środę, 1 czerwca, z racji Dnia Dziecka zapraszam wszystkie dzieci do ogrodu proboszczowskiego na wspólne ognisko po skończonej Mszy św. wieczornej. A w niedzielę, 5 czerwca, na wszystkie dzieci czekają na stadionie miejskim w Nieszawie Organizatorzy „Dnia Dziecka z Uśmiechem”. Jeszcze w tym tygodniu trwać będzie kwesta uliczna na rzecz zorganizowania dobrej zabawy dla naszych dzieci.

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-05-30 15:34:00

Baner