Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
IX Niedziela Zwykła 3.VI.2018

1.    Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na godz. 18.00, a w niedziele na godz. 16.00. Swoim zaproszeniem obejmuję dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

2.    W najbliższy piątek – 8 czerwca - przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. /nie obowiązują tego dnia przepisy postne/. W Nieszawie obchodzimy jednocześnie Święto Miasta. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 /w int. Mieszkańców Nieszawy/. Po liturgii o godz. 11.00 odbędzie się w Urzędzie Miasta uroczysta prelekcja historyczna, wręczenie dyplomów dla laureatów konkursu historyczno-plastycznego i poczęstunek. Tego dnia po południu Msza św. o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.

3.    W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca – Nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań kapłańskich o godz. 18.00, następnie Msza św. Na zakończenie liturgi odbędzie się błogosławieństwo wianków i ziół. Serdecznie zapraszam

4.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    W sobotę /9 czerwca/ zapraszamy wszystkie dzieci na obchody DNIA DZIECKA. Zabawy i wszelkie atrakcje od godz. 14.00 na placu przy świątyni parafialnej

6.    W tym tygodniu zapraszam młodzież kandydującą do sakramentu bierzmowania na spotkania egzaminacyjne. Każdy wybiera sobie odpowiadający mu dzień.

7.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Marty Jacukiewicz pt: „Od paciorka do modlitwy”.

8.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni zapraszam w sobotę na godz. 9.00 Mieszkańców ul. Sienkiewicza.

9.    Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.
 
10.    Przed nami wizytacja kanoniczna Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa - 24 czerwca
 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-06-03 21:59:23

Baner