Uroczystość Jezusa Chrystudsa Króla Wszechświata 20.XI.2016r

1.    Dziś zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Ojciec  Święty Franciszek zamknie drzwi jubileuszowe, ale nie kończy się nasza aktywność w zakresie świadczenia uczynków miłosierdzia. Jeżeli nie były to tylko słowa zasłyszane w świątyni, to zapewne obudziliśmy w sobie pragnienie bycia usłużnym względem bliźnich. Podsumujmy osobiste osiągnięcia w tym zakresie. Czy ten rok różnił się od pozostałych? Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszy okres roku liturgicznego nosi nazwę ADWENT. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. W tym roku temat brzmi: „W domu Królowej Maryi”. W świątyni przygotujemy odpowiednią dekorację. Przygotujmy sobie lampiony adwentowe, Będziemy je przynosić na roraty.

2.    We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00, abyśmy wspólnie uwielbili Pana Boga za dar muzyki i prosili o łaski potrzebne naszemu Panu Organiście.

3.    W środę po Mszy św. wieczornej nie będzie Kręgu Biblijnego.

4.    Za tydzień w niedzielę, 27 listopada, po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się w świątyni spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

5.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni parafialnej na I Niedzielę Adwentu zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 parafian ze Szpitalki.

6.    Dziś Uczniowie z Zespołu Szkół w Zbrachlinie zaprezentują przed Mszą św. południową spektakl św. S. Faustynie Kowalskiej, sekretarce Miłosierdzia Bożego. Zapraszam nie tylko dzieci. Rozpoczniemy o godz. 10.45.

7.    Z uwagi na to, że nasza parafia zbiorowo, ale też i indywidualnie przez poszczególnych Parafian, wspierała dzieło budowy świątyni p.w. Opatrzności Bożej w Warszawie, polecam w tygodniku „IDZIEMY”, szczególnie art. Radka Molendy pt: „Jedynemu Bogu Naród”.

8.    W związku z kolejną szansą rozwoju dla Nieszawy, jaką będzie budowa II stopnia wodnego na Wiśle w miejscowości Siarzewo, każdy może dziś składając swój podpis wyrazić poparcie dla tej przez kilkadziesiąt lat oczekiwanej inwestycji. Podpisy mogą składać nie tylko mieszkańcy Nieszawy.

Dodano: 2016-11-20 07:55:19