Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.XI.2022.

1.    Dziś zakończenie kolejnego roku liturgicznego w naszym życiu. Zróbmy osobiste podsumowanie naszych sukcesów i porażek w życiu duchowym w minionym czasie. Czym ten rok różnił się od pozostałych? Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszy okres roku liturgicznego nosi nazwę „ADWENT”. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak”. W świątyni przygotujemy odpowiednią dekorację. My natomiast przygotujmy sobie lampiony adwentowe, Będziemy je przynosić na roraty.

2.    Za tydzień – w niedzielę, 27 listopada - po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3.    W dniu 26 listopada /sobota/ odbędzie się Diecezjalny Adwentowy Dzień Skupienia dla Rodzin, Osoby zainteresowane odsyłam do afisza umieszczonego w gablocie w kruchcie świątyni.

4.    W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5.    Dzisiaj zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. na godz. 11.00. Po liturgii spotkanie formacyjne.

6.    Rozpoczynamy zbiórkę elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD. Dochody z akcji tegorocznej kierujemy do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej posługujących na misjach na Wschodzie. W kruchcie na stoliku znajdują się zielonkawe ulotki podpowiadające co możemy przynosić. Jeśli nie ma mnie w domu zostawiamy przyniesione przedmioty przed bramą.
    / Proszę niczego nie przerzucać przez bramę lub ogrodzenie !!! /.

7.     Do pomocy w przygotowaniu świątyni w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam  mieszkańców  ul. Kościuszki /blok przy przychodni/.

8.    Polecam lekture prasy katolickiej. W tygodniku „IDZIEMY” polecam szczególnie dwa artykuły: Anny Meetschen pt: „Apostazja zawsze boli” / jedno zdanie: „Apostaci nie zdają sobie sprawy z tego, że nie mszczą się w ten sposób na Kościele, ale przede wszystkim na sobie samych”/ oraz art. o. Jacka Salija: pt: „Ogień czyśćcowy”.

9.    Polecam kalendarze na rok 2023. Rozpoczynamy  rozprowadzanie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe - 10 zł  i duże – 20zł. Świece i kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie prezbiterium/.

Dodano: 2022-11-20 01:19:58