Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24.XI.2019r
1. Dziś zakończenie kolejnego roku liturgicznego w naszym życiu. Podsumujmy osobiste osiągnięcia w życiu duchowym w minionym czasie. Czym ten rok różnił się od pozostałych? Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszy okres roku liturgicznego nosi nazwę „ADWENT”. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do czuwania adwentowego i udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. W tym roku przeżywać je będziemy wraz ze Sługą Bożym ks. Stefanem Kard. Wyszyńskim pod hasłem: „Radujcie się – Pan jest blisko”. W świątyni przygotujemy odpowiednią dekorację. My natomiast przygotujmy sobie lampiony adwentowe, Będziemy je przynosić na roraty.

2. Za tydzień w niedzielę /1 grudnia/ po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramnetu bierzmowania.

3. Za dwa tygodnie w niedzielę /8 grudnia/ na Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławię medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po liturgii odbędzie sie spotkanie formacyjne.

4. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom z ul. Narutowicza za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Noakowskiego.

6. Polecam tygodnik „Idziemy”, szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „W czasach APOKALIPSY”.

7. Rozprowadzamy kalendarze na rok 2019 - ścienne: „Madonny”, „Święty Jan Paweł II”, „Papież Franciszek”, „Wieńce dożynkowe”, „Dla dzieci”, „Zioła” – wszystkie po 6,00zł; ścienne małe: „Święty Jan Paweł II”, „Aniołki”, „Franciszek” - 4,00zł; kalendarz kieszonkowy – 9.00zł. Kalendarze są wyłożone w kaplicy św. Anny /po lewej stronie świątyni/.

 

 

 

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-11-23 22:43:08

Baner