Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1.    Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Pierwszy okres roku liturgicznego nosi nazwę ADWENT. Już dziś zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. W tym roku temat brzmi: „uBoga droga. Tyle masz, ile dasz”. Zachęcam
w tym roku wszystkich, którzy zamierzają uczestniczyć w roratach - przygotujmy sobie symbol adwentowego czuwania, czyli lampion, a w świątyni przygotujemy odpowiednią dekorację. Na zakończenie rorat nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy lampion adwentowy.   

2.    Za tydzień w niedzielę, 1 grudnia, po Mszy o godz. 11.00, spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3.    W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie na plebanii Kręgu biblijnego.  

4.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie dodatku specjalnego, który jest Kroniką Roku Wiary.

5.    Do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Klasztornej.

6.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2014.

7.    Na cmentarzu pojawiły się nowe pojemniki na śmieci. Nie potrzeba specjalnej spostrzegawczości, aby zauważyć, że mobilizują nas one do segregacji wyrzucanych śmieci – metal, szkło, plastik. Dodatkowy pojemnik przeznaczony jest na śmieci biodegradalne, czyli liście, kwiaty i papier. Segregacja pozwoli naszej parafii obniżyć koszty wywozu śmieci z cmentarza grzebalnego. Za zrozumienie i współpracę już z góry wszystkim Dziękuję!!!   
 Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2013-11-25 11:15:22Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1.    Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – „ROK  MIŁOSIERDZIA”, W sobotę, 28 listopada, podczas wieczornej liturgii w katedrze włocławskiej, delegaci ze wszystkich parafii diecezji, także z Nieszawy, odbiorą z rąk Biskupa Ordynariusza świece Roku Jubileuszu 1050 Chrztu Polski.
Pierwszy okres roku liturgicznego nosi nazwę ADWENT. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. ku czci Matki Najświętszej, które nazywamy RORATAMI. W tym roku temat brzmi: „Drzewo życia – chrzest źródłem miłosierdzia”. W świątyni przygotujemy odpowiednią dekorację. Dla dzieci, tym razem, już zostały przygotowane lampiony adwentowe, które za tydzień rozdamy, a dzieci same je złożą i skleją w domu /rodzice z pewnością pomogą/. Będziemy je przynosić na roraty.  
 
2.    Za tydzień, na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego, gościć będziemy w naszej parafii Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia - Orionistki z Włocławka, które posługują na co dzień niepełnosprawnym dziewczynkom. Nasi Goście opowiedzą o swoim powołaniu, a po Mszach św. będzie można nabyć dzieła, które wykonały ich podopieczne.

3.    Dziś, w ramach bezpośredniego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, młodzież z naszej parafii przygotowująca się do spotkania z Ojcem Święty Franciszkiem, rozprowadza świece „Misericordia” w cenie 5 zł za sztukę. Pozyskany w ten sposób fundusz umożliwi jej zakup pakietów pielgrzyma.

4.    Dziś także po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się w świątyni spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

5.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie na plebanii Kręgu Biblijnego.  

6.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni parafialnej na I Niedzielę Adwentu zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 parafian z Bertowa.

7.    Polecam lekturę prasy katolickiej – „L’Osservatore Romano” i „Przewodnik Katolicki”, W tym ostatnim polecam art. Błażeja Tobolskiego pt: „Duchowe odrodzenie Europy”, wspominający św. Kolumbana. Przyjmuje się, że to on wprowadził na kontynencie europejskim, m.in. prywatną i wielokrotną spowiedź.  

8.    Rozprowadzamy kalendarze na rok 2016 – ścienne, biurkowe, kiszonkowe i książkowe.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-11-22 07:58:06

Baner