Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Trójcy Najświętszej 30.V.2021r
1.    W najbliższy czwartek /3 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz.. 8.30 i 11.00 /nie ma tego dnia Mszy św. popołudniowej!!!/ Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół świątyni parafialnej. Zapraszam także do udziału we Mszach św. i procesjach eucharystycznych przez wszystkie dni oktawy „Bożego Ciała”.                             Procesja w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

2.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza do naszego seminarium we Włocławku;
•    I Piątek Miesiąca – od g. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o g. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; g. 18.00 - Msza św. i procesja eucharysyczna, następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do g. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 i procesja eucharysyczna.

3.    Od wtorku zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzać będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Dzięki poluzowaniu obostrzeń pandemicznych odbywać się będą nabożeństwa czerwcowe także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek.  Początek o godz. 19.30.

4.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Wojciecha Świątkiewicza pt: „Pogrzeb Prymasa Tysiąclecia” oraz art. o. Jacka Salija pt: „Komunia na rękę”.

5.    W tym tygodniu o pomoc w przygotowaniu świątyni na kolejną niedzielę proszę w sobotę od godz. 9.00 Parafian z Przypustu.

6.    Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-05-29 23:54:47

Baner