Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.VI.2019r

1. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają one liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek. Początek o godz. 19.30.

2. W najbliższą środę /19 czerwca/ zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Zapraszam dzieci, młodzież, ich rodziców i grono Pedagogiczne na Mszśw. O godz. 8.00. Następnie udamy się do budynku szkoły na akademię.

3. W środę o godz.17.00 próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W najbliższy czwartek /20 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz.. 8.30 i 12.00 /nie ma tego dnia Mszy św. popołudniowej!!!/ Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna ulicami miasta: ul. Noakowskiego, Krzywdów i Bieńków, Drzewna, ( I ołtarz), ul. Mickiewicza, Ciechocińska, Sienkiewicza (przy aptece II ołtarz), ul. Kościuszki, Narutowicza, 3 Maja (przy figurze Chrystusa Króla III ołtarz), Plac Jagiellończyka (IV ołtarz), ul. Noakowskiego do świątyni. Tego dnia we Włocławku o godz. 20.00 w Parku im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się po raz kolejny wspaniały koncert „UWIELBIENIE”. Organizatorzy zapraszają wszystkich diecezjan. Wstęp wolny.
Zapraszam także do udziału we Mszach św. i procesjach przez wszystkie dni oktawy Bożego Ciała.

5. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. o. Jacka Salija pt: „Pokarm na życie wieczne”.

6. W sobotę, 29 czerwca, około godz. 16-tej przybędzie do Nieszawy po raz dziewiąty Pielgrzymka śladami męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podejmiemy pielgrzymów podwieczorkiem, po którym udadzą się na nocleg do Lubania.

7. Rozpoczynamy nową kolejkę w wyznaczaniu ulic do pomocy przy porządkowaniu świątyni farnej. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. 3 Maja /strona parzysta/.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-06-17 15:45:51

Baner