Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22.V.2016r
1.    W najbliższy czwartek /26 maja/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tradycyjnie o godz.. 8.30 i 12.00 /nie ma tego dnia Mszy św. popołudniowej!!!/ Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna ulicami miasta: ul. Noakowskiego, Krzywdów i Bieńków, Plac Hallera, (na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza I ołtarz), ul. Mickiewicza, Ciechocińska, Sienkiewicza  (przy  aptece II ołtarz), ul. Kościuszki, Narutowicza, 3 Maja (przy figurze Chrystusa Króla III ołtarz), Plac Jagiellończyka (IV ołtarz), ul. Noakowskiego do świątyni. Tego dnia we Włocławku o godz. 20.00 w Parku im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się po raz kolejny wspaniały koncert „UWIELBIENIE”. Organizatorzy zapraszają wszystkich diecezjan. Wstęp wolny. Zapraszam do udziału także we Mszach św. i procesjach przez wszystkie dni oktawy Bożego Ciała.

2.    Próba dzieci do sypania kwiatków i niosących sztandarki podczas procesji w Boże Ciało w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.

3.    Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 Komunia św. rocznicowa. Spowiedź dzieci i ich rodzin w piątek od godz. 17.00.

4.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszam wszystkich chętnych.

5.    Dziękuję za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam Rodziców dzieci przystępujących do Komunii św. rocznicowej.

6.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. ks. Krzysztofa Porosło pt: „Wejdź pod mój dach”.

7.    1 czerwca Dzień Dziecka. Z tej okazji Komitet Organizacyjny pn. „Dzień Dziecka z Uśmiechem” zaprasza wszystkie dzieci w dniu 5 czerwca na stadion miejski w Nieszawie do wspólnej zabawy. Jednocześnie Komitet zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tegorocznego przedsięwzięcia. Szczegóły na afiszu w gablocie. Organizatorzy mają również prawo kwestować z puszkami na mieście.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-05-25 12:12:30

Baner