Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 31.V.2015r.

1.    Przed nami nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poprzedzać będą liturgię Mszy św.: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz.16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne – czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.

2.    W tym tygodniu przypadają: I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.
•    W czwartek modlić się będziemy o powołania do kapłaństwa;
•   W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Po Mszy św. trwać będzie nadal adoracja do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Maryjnym;
•    W sobotę nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem przed Mszą św.

3.    W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz.. 8.30 i 12.00 /nie ma tego dnia Mszy św. popołudniowej!!!/ Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna ulicami miasta: ul. Noakowskiego, Krzywdów i Bieńków, Drzewna, (na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza I ołtarz), ul. Mickiewicza, Ciechocińska, Sienkiewicza  (przy  aptece II ołtarz), ul. Kościuszki, Narutowicza, 3 Maja (przy figurze Chrystusa Króla III ołtarz), Plac Jagiellończyka (IV ołtarz), ul. Noakowskiego do świątyni. Tego dnia we Włocławku o godz. 20.00 w Parku im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się po raz kolejny wspaniały koncert „UWIELBIENIE”. Organizatorzy zapraszają wszystkich diecezjan. Wstęp wolny. Zapraszam do udziału także we Mszach św. i procesjach przez wszystkie dni oktawy Bożego Ciała.

4.    Próba dzieci do sypania kwiatków i niosących sztandarki podczas procesji w Boże Ciało w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00.

5.    Za tydzień, w niedzielę, o godz. 11.00 Msza dziękczynna za beatyfikację Matki Założycielki Małgorzaty Łucji Szewczyk. Mszę św. poprzedzi krótka akademia. Po liturgii, w Muzeum Stanisława Noakowskiego, o godz. 12.30, nastąpi otwarcie wystawy pt: „Wizerunki świętej przestrzeni”, autorstwa Krystyny Pawłowskiej. Wieczorem, o godz. 18.00, rozpocznie się koncert pt: Najpiękniejsze pieśni Ave Maria najwybitniejszych kompozytorów” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis i sopranistek: Jolanty Wagner i Aleksandry Olczyk.

6.    W środę, z racji bezpośredniego przygotowania do bierzmowania naszej młodzieży, nie będzie spotkani Kręgu Biblijnego.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. o nawróceniu portugalskiego intelektualisty.

8.    Dziś na stadionie, z racji Dnia Dziecka, wyśmienita, darmowa zabawa. Komitet „Dzień Dziecka z Uśmiechem” zaprasza wszystkie dzieci od południa, aż do wieczora.

9.    Za tydzień, tj. 8 czerwca, obchodzić będziemy w Nieszawie Święto Miasta, czyli dzień poświęcony naszej Patronce u Boga – św. Jadwidze Królowej. Już dziś zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Mszę św. z udziałem Władz Miasta o godz. 17.00 pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp. Stanisława Gębickiego, który będzie polecał Bogu nasze Miasto i udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania.

10.    Nadal zbieramy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „STOP  ABORCJI”. Każdego dnia w polskich szpitalach mordowanych jest w okrutny sposób troje niewinnych dzieci. Projekt, pod którym można się dziś podpisać, zmienia to barbarzyńskie prawo, zakazując mordowania. Prośmy dziś Ducha Świętego o zrozumienie przykazania Bożego, by przez moją bierność zło nie odnosiło zwycięstwa.

Zapowiedzi przedślubne

1 .Jacek Ruciński, kaw., zam. Nieszawa, ul. Gęsiniec