Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4.VI.2023.
1.    Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Serca Pana Jezusa. Poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.00.  

2.    W najbliższy czwartek /8 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz.. 8.30 i 11.00 /nie ma tego dnia Mszy św. popołudniowej!!!/ Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna ulicami miasta: ul. Noakowskiego, Mickiewicza, (I ołtarz), ul. Kościuszki (przy domu PP. Hajduków II ołtarz), ul. Zjazd, Narutowicza, 3 Maja (przy figurze Chrystusa Króla III ołtarz), Plac Jagiellończyka (IV ołtarz), ul. Noakowskiego do świątyni. Zapraszam Ministrantów, asystę i dzieci do sypania kwiatków i niesienia sztandarków.
Procesja w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

3.    W poniedziałek i wtorek o godz. 16.45 odbędą się próby sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki, zarówno z przedszkola jak i z podstawówki. Chłopców zaś do nieisienia sztandarków

4.    W Uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca), we Włocławku, w parku na Słodowie, o godzinie 20:00, odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej „Uwielbienie”. W związku z trwającym w naszej diecezji jubileuszem 900-lecia, po trzech latach przerwy, koncert ten będzie uwielbieniem Boga za dar Najświętszego Sakramentu i Jubileusz naszej diecezji. Wstęp na koncert jest wolny. Szczegóły dotyczące artystów i wykonawców koncertu, podane są na plakacie w gablocie. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają.

5.    W środę zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.    W tym tygodniu proszę o pomoc przy sprzątaniu świątyni w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców ul. Żabieniec 15 (numery parzyste).
 
7.    Dzisiaj mamy wszyscy zaproszenie na godz. 13.30 na otwarcie wystawy zatytułowanej „NIESZAWA – wędrujące miasto” w Muzeum Stanisława Noakowskiego, a na przystań promową na godz. 17.30 na „I Festiwal Muzyki Polskiej pt: Muzyka Wisły”.

8.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Ireny Świerdzewskiej pt: „To nie opłatek” oraz art. Anny Meetschen pt: „Skąd się biorą księża?”.  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-06-03 23:24:07

Baner