Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 7.VI.2020r
W światyni nie ma ograniczeń co do ilości wiernych podczas liturgii.
Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust !!!


1. Jutro Uroczystość św. Jadwigi Królowej patronki miasta Nieszawa. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem do NSPJ.

2. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek. Początek o godz. 19.30.

3. W najbliższy czwartek /11 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz.. 8.30 i 11.00 /nie ma tego dnia Mszy św. popołudniowej!!!/ Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół świątyni parafialnej. Zaparaszam także do udziału we Mszach św. i procesjach eucharystycznych przez wszystkie dni oktawy „Bożego Ciała”.

4. Polecam lekturę prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Źródło i szczyt”, a także art. Ewy Krajewskiej pt: „Kłamstwa edukacji seksualnej”.

5. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Wójtówki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Szpitalki.

6. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porze, po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

7. Trwa zbiórka zużytego sprzętu rtv i agd. Przynosimy go na podwórko plebanijne. Zostawiamy przed bramą, bądź umawiamy dostawę. Akcja trwa do 25 czerwca.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-06-08 00:08:17

Baner