Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
1.    Zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne –  czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.  

2.    Pielgrzymka śladami męczeństwa bł. Jerzego Popiełuszki przybędzie do naszej parafii w dniu 28 czerwca około godz. 19-tej. Jak co roku pielgrzymi liczą na gościnność naszych parafian. Przewidywana grupa pielgrzymów to blisko 50 osób. Proszę zgłaszać do ks. proboszcza rodziny, które przyjmą pielgrzymów na nocleg do swoich domów.  
    
3.    W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz.. 8.30 i 12.00 /nie ma tego dnia Mszy św. popołudniowej!!!/ Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna ulicami miasta: ul. Noakowskiego, Krzywdów i Bieńków, Drzewna, (na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza I ołtarz), ul. Mickiewicza, Ciechocińska, Sienkiewicza  (przy  aptece II ołtarz), ul. Kościuszki, Narutowicza, 3 Maja (przy figurze Chrystusa Króla III ołtarz), Plac Jagiellończyka (IV ołtarz), ul. Noakowskiego do świątyni. Tego dnia we Włocławku o godz. 20.00 w Parku im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się kolejny koncert „UWIELBIENIE”. Organizatorzy zapraszają wszystkich diecezjan. Wstęp wolny. Zapraszam do udziału także we Mszach św. i procesjach przez wszystkie dni oktawy Bożego Ciała.    

4.    W środę spotkania kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej.

5.    W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 odbywać się będą próby dzieci sypiących kwiatki i niosących sztandarki podczas procesji w Boże Ciało. Zapraszam wszystkie dzieci, od tych najmniejszych począwszy, abyśmy mogli nadać tej wielkiej uroczystości godną oprawę.

6.    Dziękuję bardzo za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom ulicy Zimnej oraz rodzicom dzieci świętujących dziś Komunię św. rocznicową. W tym tygodniu do pomocy w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Rybaki.

7.    Trwają prace remontowe przy świątyni klasztornej. Potrzebujemy pomocy przy wyrównywaniu gruntu wokół kościoła. Ponieważ nie wszędzie mogła wykonać tę czynność maszyna, resztę wykonać trzeba ręcznie. Zapraszam w przyszłą sobotę chociaż kilku Panów, abyśmy uporali się z tym zadaniem.

8.    Dziś w „Przewodniku Katolickim”, polecam wywiad Łukasza Kaźmierczaka z bp. włocławskim Wiesławem Meringiem.   

9.    Nadal zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „STOP  PEDOFILII”, której celem jest ochrona dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender.

Zapowiedzi przedślubne
1.    Witold Mrózek, kaw., zam. w Rzepedzi
       Ewa Bojańczyk, panna, zam. w Szpitalce (zap. III)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-06-15 08:07:25

Baner