Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 1.VI.2014.
1.    Zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne –  czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.  

2.    W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.
•    W czwartek nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań kapłańskich
•    W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza św.; po liturgii adoracja trwająca do Apelu Jasnogórskiego.
•    W sobotę przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo różańcowe i litania do NSPJ.
Zapraszam bardzo serdecznie.

3.    Santiago de Compostela w Hiszpanii jest to miejsce, obok Rzymu i Jerozolimy, którego człowiek wiary powinien dotknąć - podkreśliła Teresa Kudyba, autorka filmu o polskich drogach do grobu św. Jakuba. Film „Camino Polskie”, w towarzystwie reżyserki, będzie można obejrzeć 8 czerwca (niedziela) w kościele farnym w Nieszawie. Początek o godz. 17.15. Po  projekcji odbędzie się spotkanie z Teresą Kudybą. Będzie również możliwość nabycia płyty z filmem oraz z autografem jego twórcy. Zapraszam serdecznie.

4.    W środę po Mszy św. spotkanie kręgu Biblijnego na plebanii. Zapraszam.

5.    Dziękuję bardzo za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom bloku przy przychodni medycznej. W tym tygodniu do pomocy w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Browarnej.  

6.    W „Przewodniku Katolickim” znajdziemy przede wszystkim dwie relacje: 1) z peregrynacji znaków ŚDM po diecezji włocławskiej; 2) z pobytu Ojca Świętego Franciszka w Ziemi Świętej.

7.    Dziś obchodzimy Dzień Dziecka. Zapraszam więc w imieniu Organizatorów „Bajkowego Dnia Dziecka” wszystkie dzieci na stadion sportowy już na godz. 12.00, a rodziców i osoby odpowiedzialne za formację naszych dzieci do złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy „STOP  PEDOFILII”, której celem jest ochrona dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender.

8.    Tradycyjnie już w Święto Dziękczynienia możemy wesprzeć finansowo budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie składając swoją ofiarę do puszki przed kościołem.
 
Zapowiedzi przedślubne
1.    Michał Tołodziecki, kaw., zam. w Nieszawie, ul Browarna
       Magdalena Szulc, panna, zam. w Budziskach (zap. III)
2.    Witold Mrózek, kaw., zam. w Rzepedzi
       Ewa Bojańczyk, panna, zam. w Szpitalce (zap. II)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-06-01 07:16:03

Baner