Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.VI.2019r
1. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają one liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek. Początek o godz. 19.30.

2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań do kapłaństwa; następnie Msza św.;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 18.00 nabożeństwo czerwcowe; Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00, zakończenie apelem Maryjnym.

3. W najbliższą sobotę - 8 czerwca - przypada Święto Miasta ku czci św. Jadwigi Królowej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 /w int. Władz i Mieszkańców Nieszawy/. Po liturgii o godz. 13.00 odbędzie się w Muzeum Stanisława Noakowskiego otwarcie wystawy Mariusza Kulpy z Gdańska; wystawa jest zatytułowana „Mariusz Kulpa - Tryptyk rzymski”. Po południu Msza św. o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym i nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. Dziś ostani dzień bardzo ciekawej wystawy malarskiej Adama Zapory w naszym muzeum, które będzie czynne od godz. 12.00 do 18.00.

4. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam do udziału we Mszach św., abyśmy mieli udział w mądrości Boga dzięki światłu Ducha Pocieszyciela i Uświęciciela.

5. W najbliższą środę nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

6. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Ta piersza wizyta”.

7. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Szpitalki za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Wójtówki.

8. Moje podziękowanie kieruję także - w imieniu Fundacji im. Krzywdów i Bieńków – pod adresem mieszkańców Bertowa za pomoc w porządkowaniu świątyni klasztornej.

9. Niebawem Uroczystość „Bożego Ciała”. Zapraszam na spotkanie organizacyjne na plebanii w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej wszystkich chętnych do budowania ołtarzy.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-06-03 17:06:32

Baner