Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.V.2022r
1.    Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poprzedzać będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież.

2.    Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek. Początek o godz. 19.30.

3.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – g. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z modlitwami o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza do naszego seminarium we Włocławku; potem Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od g. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o g. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; potem okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; g. 18.00 – nabożeństwo czerwcowe i Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do g. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – g. 18.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z  różańcem wynagradzającym i Msza św.

4.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 
5.    We wtorek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Czcicieli Matki Bożej zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe i Mszę św. na godz. 18.00.

6.    W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 
7.    Bardzo dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców ul. Zimnej.

8.    Polecam prasę katolicką: w tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Radosława Molendy pt: „Beatyfikacja i co dalej?”.

9.    W najbliższą sobotę, 4 czerwca, rozpoczną się obchody Święta Miasta Nieszawy. O godz. 12.00 – Uroczysta sesja Rady Miejskiej z prelekcją prof. dr. hab. Waldemara Rozynkowskiego o św. Jadwidze Królowej, po czym inne atrakcje według programu na afiszach. 8 czerwca o godz. 17.00 uroczysta Msza św. ku czci św. Jadwigi Królowej w świątyni farnej w intencji Miasta Nieszawy. Zapraszam w imieniu burmistrza, p. Przemysława Jankowskiego i własnym.  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2022-05-28 23:08:44

Baner