Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.VIII.2021r

1.    Pragnę z całego serca podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego „XIII Organowego Koncertu przy Świecach”. Szczególnie dziękuję Państwu: Wandzie i Januszowi Wasickim, Marciei Piotrowi Benk oraz Firmie „Organy Ląd”, Annie Wochna, Zofii Raczyłło, Stanisławowi Gawineckiemu i Danucie Wielgosz. W tym roku przy nieszawskich organach zasiadali: dr hab. Jadwiga Kowalska z Lublina oraz dr Michał Białko z Krakowa. „XIII Organowy Koncert przy Świecach” w Nieszawie był współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

2.    Dziękuję bardzo serdecznie Parafianom ze Szpitalki za przygotowanie świątyni parafialnej na dzisiejszą uroczystość. W tym tygodniu proszę o pomoc w sobotę od godz. 9.00 Parafian z ul. Zjazd.

3.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Najważniejsze zwycięstwo” – „Podstawowy wymiar zwycięstwa Maryi odnosi się do grzechu i zła”; a także art. Jacka Karnowskiego pt: „Manipulowanie klimatem” – „W latach 70. popularne były tezy o nadciągającym globalnym ochłodzeniu.”

4.    Dzisiaj odbędzie się na przystani promowej o godz. 17.00 „Koncert na wodzie”. Tradycyjnie wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Łukasza Łodygowskiego oraz Agnieszka Adamczak sopran i Chaoran Zuo tenor. Projekt współfinansowany jest ze środków Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

5.    Dzisiaj /przy okazji koncertu/ na przystani promowej od godz. 16.00 do godz. 20.00 znajdować się będzie mobilny punkt szczepień przeciw covid 19. Każda osoba niezaszczepiona może skorzystać ze szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson - bez konieczności rejestracji.

Dodano: 2021-08-14 23:16:58