Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.V.2018r

1.    Trwają nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam w dni powszednie na godz. 18.00, a w niedziele na godz. 16.00.  
    
2.    Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świetego – święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

3.    W czwartek swięto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

4.    W przyszłą niedzielę, 27 maja,  przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i koniec okresu komunii św. wielkanocnej. Tego dnia po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i jej rodzicami.  

5.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.    Polecam lekturę prasy katolickiej. Dziś polecam: tygodnik „Idziemy” i „L’Osservatore Romano”; w tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Marty Jacukiewicz pt: „Jak świętować niedzielę?”

7.    Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.

8.    Pamiętajcie, nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi. Przed nieuczciwymi srzedawcami ostrzega Inspekcja Handlowa. Szczegółowe informacje zawarte są na plakacie wywieszonym w gablocie przy wyjściu ze świąyni. Zachęcam do zapoznania się z treścią tego ogłoszenia.

9.    Biały tydzień i pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych w dniu 12 czerwca 2018 r. do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny w Świnicach Warckich.

10.    Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam wszystkie osoby budujące ołtarze na spotkanie w sobotę, 26 maja, na godz. 15.30 na plebanię.


Zapowiedzi przedślubne
1. Piotr Lewandowski,, kaw., zam . Nieszawa,  
   Agnieszka Siuber, panna, zam. Nieszawa.  (zap.III)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-05-20 19:57:11

Baner