Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.V.2023.
1.    Od najbliższego czwartku zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Serca Pana Jezusa. Poprzedzać będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00.

2.    Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałki; Wólne – wtorki; Przypust – czwartki. Początek o godz. 19.30.

3.    W nowym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca - nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań do kapłaństwa; następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 18.00 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00 /zakończenie apelem Maryjnym/;
•    I Sobota Miesiąca – nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem wynagradzającym; następnie Msza św.
 
4.    W środę zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w uporządkowaniu śmieci na cmentarzu grzebalnym panom: Grzegorzowi Szopie i Stanisławowi Wódkowskiemu, a także za wsparcie sprzętowe panom: Andrzejowi Zwolińskiemu i Benedyktowi Zwolińskiemu.

6.    Dziękuję bardzo serdecznie Rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu proszę o pomoc w sobotę od godz. 9.00 Mieszkańców ul. Zimnej.

7.    W najbliższą sobotę rozpoczynamy obchody Święta Miasta. Szczegóły na afiszach przed kościołem i w mieście. Zapraszam zwłaszcza na „I Festiwal Muzyki Polskiej pt: Muzyka Wisły”; Niedziela, godz. 17.30 na przystani promowej.

8.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy wraz z Siostrami Serafitkami dziękować Bogu za beatyfikację Matki Założycielki, bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk. Zaraz po liturgii odbędzie się w światyni projekcja filmu zatytułowanego „RAZEM”.

9.    Polecam prasę katolicką: W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Anny Meetchen pt: „Nie taka spowiedź straszna” oraz art. Barbary Stefańskiej pt: „Nie ma kompromisu ze złem”.  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2023-05-27 22:53:34

Baner