Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.V.2020r

W światyni nie ma ograniczeń co do ilości wiernych podczas liturgii.
Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust !!!

1. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem do NSPJ.

2. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

3. Od jutra zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzać one będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek. Początek o godz. 19.30.

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
• I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań do kapłaństwa;
• I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; Wykorzystajmy ten I Piątek, zgodnie z zachętą ks. Biskupa Ordynariusza, na tegoroczną spowiedź wielkanocną. 18.00 nabożeństwo wynagradzające do NSP Jezusa; Msza św. i ciąg dalszy adoracji do godz. 21.00, zakończenie apelem Maryjnym.
• I Sobota Miesiąca – nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem. Potem Msza św. Zapraszam szczególnie członków Kół Żywego Różańca.

4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Ireny Świerdzewskiej pt: „Jak działa Duch Święty?”. Dziś mamy też „L’Osservatore Romano”.

6. Dziękuję bardzo serdecznie p. Annie Wochna i p. Mateuszowi Lipigórskiemu, którzy podczas kwarantanny sami angażowali się w sprzątanie świątyni. Do pomocy w najbliższą sobotę zapraszam do pomocy na godz. 9.00 mieszkańców Wójtówki.

7. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porze, po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

 

 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2020-05-31 10:30:36

Baner