Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9.VI.2019r

1. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem do NSPJ.

2. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; poprzedzają one liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą także przy krzyżach przydrożnych w następującym porządku: Bertowo – poniedziałek; Wólne – wtorek; Przypust – czwartek. Początek o godz. 19.30.

3. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wraz z nią kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. W najbliższą środę spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. Zapraszam.

5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to jednocześnie 13 dzień czerwca, a zatem po Mszy św. odbędzie się procesja fatimska. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie, abyśmy wynagrodzili Matce Najświętszej pogardę, z którą spotyka się w naszej ojczyźnie.

6. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Antoniego Ponińskiego pt: „Lepiej go nie wpuszczać”.

7. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Wójtówki za przygotowanie świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w tym tygodniu w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Warszawskiej. Zakończyła się kolejka z roku 2018. Za tydzień rozpozcniemy nową serię.

8. Moje podziękowanie kieruję także do p. Adama Kopyłowskiego i p. Zygmunta Wochny za pomoc przy porządkowaniu placu przy świątyni farnej.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2019-06-09 23:53:21

Baner