Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Zesłania Ducha Świetego
1.    Zapraszam na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poprzedzają liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz.18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe przy krzyżach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: Bertowo – wtorek; Wólne –  czwartek; Przypust – piątek.  Początek o godz. 19.30.  

2.    Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Zachęcam tych, których łaska Boża jeszcze nie wspiera, aby odważnie sięgnęli po ten sakrament Miłosierdzia Bożego.

3.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od zeszłego roku obchodzimy tę uroczystość. Zapraszam do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej.

4.    W środę nie będzie spotkania kręgu Biblijnego.

5.    13 czerwca /w piątek/ kolejna procesja fatimska, która wpisana jest w przygotowanie do obchodów setnej rocznicy objawień w Fatimie. Porządek liturgii tego dnia będzie następujący: o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe; po nim Msza św. i procesja fatimska ulicami Nieszawy. Zapraszam czcicieli Matki Najświętszej do licznego udziału we wszystkich procesjach.

6.    Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego - święto Maryi Panny, Matki Kościoła. Czcicieli Matki Najświętszej zapraszam na Mszę św. o godz.18.00.

7.    Dziś o godz. 17.15 w świątyni farnej odbędzie się  projekcja filmu „Camino Polskie” w towarzystwie reżyserki Teresy Kudyby, a po  projekcji okazja do rozmowy  na temat filmu, jak również o pielgrzymowaniu do grobu św. Jakuba. Będzie również możliwość nabycia płyty z filmem oraz z autografem jego twórcy. Zapraszam serdecznie.

8.    Dziękuję bardzo za pomoc przy sprzątaniu świątyni farnej mieszkańcom ulicy Browarnej. W tym tygodniu do pomocy w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Zimnej.  

9.    Zachęcam do lektury prasy katolickiej, Dziś: „Przewodnik Katolicki”, ”L’Osservatore Romano”, a dla młodzieży „Wzrastanie”.

10.    Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „STOP  PEDOFILII”, której celem jest ochrona dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender.

11.    „W odpowiedzi na słowa Papieża Franciszka, wyrażone na audiencji w dniu 21 maja br., którymi wezwał wiernych do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach: “Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte tym kataklizmem. (…) Niech naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej” Caritas Polska, w imieniu Kościoła w naszej Ojczyźnie, już przeznaczyła na pomoc 20 tysięcy euro. Potrzeby są jednak o wiele większe. Konkretne wsparcie poszkodowanym na Bałkanach wyraźmy w całej Polsce w niedzielę 8 czerwca br. przez pamięć w modlitwie oraz zbiórkę do puszek w kościołach”. Ks. bp Wiesław Mering zachęca do zorganizowania takiej zbiórki na pomoc powodzianom, w niedzielę 8 czerwca br.  


Zapowiedzi przedślubne
1.    Witold Mrózek, kaw., zam. w Rzepedzi
       Ewa Bojańczyk, panna, zam. w Szpitalce (zap. II)Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2014-06-15 07:30:40

Baner