Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 1.IV.2018r
1.    Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny - z uwagi na prowadzone prace remontowe - wszystkie Msze św. celebrowane będą w świątyni farnej: 8.30; 11.00 i 16.00.  

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.45 nabożeństwo w intencji powołań do kapłaństwa, następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe po Mszy św.


3.    Ulega zmianie godzina celebracji Mszy świętych w dni powszednie – od wtorku o godz. 18.00; w związku z tym kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 16.30 do godz. 17.30.


4.    Moje gorące podziękowania kieruję pod adresem wszystkich osób, które przyczyniły się do tak podniosłego przeżywania tegorocznego Triduum Paschalnego, albowiem włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie liturgii: Siostrom Serafitkom, Grupie Liturgicznej, Ministrantom, Ochotniczej Straży Pożarnej, p. Organiście, p. Kościelnemu, p. Zygmuntowi Wochnie, p. Piotrowi Gardziszowi i s. Noemi za przygotowanie „Ciemnicy”, Grobu Bożego i za dekoracje kwiatowe, p. Arkadiuszowi Zarębie za przywiezienie kwiatów, a wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na kwiaty.   

5.    Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę wyruszy w sobotę, 7 kwietnia, z Placu Jagiellończyka o godz. 9.30.

6.    Lektura prasy katolickiej; w tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. Amelii Siudy-Koszeli pt: „W odradzającej się Polsce”.
Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-03-31 19:56:44

Baner