Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 12.IV.2020r

1. Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym; 8.30; 11.00 i 16.00. Z uwagi na prowadzone prace remontowe wszystkie Msze św. celebrowane są w kościele farnym!!! Nadal obowiązuje zaostrzona kwarantanna – w świątyni może brać udział w liturgii jednocześnie tylko 5 osób.

2. Dziękuję jeszcze raz bardzo serdecznie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom Wólnego, Wójtówki, Szpitalki, i wszystkim ofiarodawcom indywidualnym.

3. Za tydzień w niedzielę święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich Parafian w Kościołach Domowych do przyzywania łaskawości Miłosierdzia Bożego dla naszej ojczyzny wobec pandemii koronawirusa.

4. W najbliższy piatek przypada 17 rocznica święceń biskupich oraz Ingresu do katedry włocławskiej Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa. Polecajmy Bogu Osobę Naszego Pasterza także w modlitwach prywatnych.

5. Moje gorące podziękowania kieruję pod adresem wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego przeżywania tegorocznego wyjątkowego Triduum Paschalnego: siostry Klaudii i siostry Marty, Grupy Liturgicznej, p. Organisty, ministrantów, pp. Mateusza i Daniela Lipigórskich, a także wszystkich ofiarodawców za złożone ofiary na kwiaty.

6, W najbliższy piątek, z uwagi na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dodano: 2020-04-11 20:45:35