Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 4.IV.2021r

Przypominam, że do 9 kwietnia może uczestniczyć w liturgii w naszej świątyni tylko  30 osób!!!

1.    Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym; 8.30; 11.00 i 16.00. Z uwagi na prowadzone prace remontowe wszystkie Msze św. celebrowane są w kościele farnym!!!  Nadal obowiązują zaostrzone środki ostrożności – w świątyni może brać udział w liturgii jednocześnie tylko 30 osób. Wchodzimy do świątyni wejściem bocznym.

2.    Dziękuję bardzo serdecznie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom: Wólnego, Wójtówki, Szpitalki i Bertowa oraz wszystkim ofiarodawcom indywidualnym.

3.    Za tydzień, w niedzielę, obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich Parafian w Kościołach Domowych do przyzywania łaskawości Bożej dla naszej ojczyzny i świata oraz obrony przed koronawirusem. Osobom chętnym do wspólnego uczczenia Miłosierdzia Bożego polecam spotkanie w świątyni o godz. 15.00. Pamiętajmy o limicie osób wewnątrz kościoła.

4.    Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”; szczególnie polecamdwa artykuły: ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Optymizm pustego grobu” oraz ks. Juliana Głowackiego pt: „Długo oczekiwana inwestycja”.  Dziś jest także „List do Pani”.

5.    Moje gorące podziękowania kieruję pod adresem wszystkich osób, które przyczyniły się do podniosłego przeżywania tegorocznego - po raz kolejny - wyjątkowego Triduum Paschalnego: ministrantów, Grupy Liturgicznej, siostry Przełożonej i siostry Marty, p. Anny Wochna, p. Piotra Gardzisza, a także wszystkich ofiarodawców za złożone ofiary na kwiaty.

6.    W imieniu wszystkich, którzy skorzystają z podarowanych przez Państwową Straż Pożarną, a dostarczonych i wręczonych przez Druhów OSP Nieszawa maseczek, które z pewnością pomogą nam w ochronie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem, pragnę skierować moje wyrazy podziękowania na ręce Komendanta Powiatowego p. Sławomira Zawitowskiego oraz Prezesa Jednostki OSP w Nieszawie p. Daniela Koźmińskiego.

7.    Wśród różnych inicjatyw podejmowanych w Roku Rodziny i św. Józefa chcemy zapewnić lepsze warunki mieszkańcom naszego Domu Dziecka Caritas we Włocławku. Dlatego ofiary zbierane na cele charytatywne w Niedzielę Bożego Miłosierdzia przeznaczone będą na remont pokoi i wymiany mebli w pokojach dziecięcych.

Dodano: 2021-04-03 19:02:53