V Niedziela Wielkanocna 10.V.2020r

Obowiązuje nowe ograniczenie ilości wiernych biorących udział w liturgii
– w świątyni w Nieszawie – według wymiarów powierzchni - może brać udział 25 osób. Uczestnik liturgii zakrywa nos i usta!!!

1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny odbywają się codziennie po Mszy św. W niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. Z uwagi na ograniczenia zachęcam do odmawiania rodzinnego litanii także w domach.

2. W czwartek, 14 maja, przypada święto św. Macieja Apostoła. Prośmy przez jego wstawiennictwo o powołania do służby kapłańskiej.

3. W sobotę, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Przez jego pośrednictwo przedstawiajmy tego dnia Bogu Wszechmogącemu sprawy naszej ojczyzny.

4. Wobec kolejnego zagrożenia jakim jest susza na terenie naszej ojczyzny, nadal modlimy się o deszcz.

5. Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie polecam art. pt: „Cud świętego Januarego” oraz art. ks. Dariusza Kowalczyka pt: „Papież emeryt o Antychryście.

6. Przypominam, że w każdy dzień powszedni jest okazja do spowiedzi od godz. 17.30, bądź też o innej porzed po uprzednim umówieniu się indywidualnym.

Dodano: 2020-05-10 14:01:32