Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkanocna 18.05.2014r.
1.    Zapraszam na nabożeństwa majowe. Odbywają się od poniedziałku do soboty w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 16.00. Nabożeństwa majowe przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30. Zapraszam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Będziemy nade wszystko prosić Boga o nowe powołania do stanu kapłańskiego oraz o pokój na Ukrainie. Przyprowadzajmy nasze dzieci, zachęcajmy też młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.

2.    Dziś kończymy prezentację wystawy fotograficznej Jacka Kucharskiego z pielgrzymki Jana Pawła II do Włocławka w 1991r.

3.    W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego.  

4.    W „Przewodniku Katolickim” polecam art. Małgorzaty Szewczyk pt: „Monte Cassino - 129 dni piekła”.

5.    Zbliża się Dzień Dziecka, dlatego po raz drugi Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej „Bajkowy Dzień Dziecka w Nieszawie” prosi o finansowe wsparcie tej inicjatywy. Szczegóły wraz z numerem konta bankowego na afiszu w gablocie.  


 
Zapowiedzi przedślubne
1.    Michał Tołodziecki, kaw., zam. w Nieszawie, ul Browarna
       Magdalena Szulc, panna, zam. w Budziskach (zap. I)


Autor:

Dodano: 2014-05-27 17:23:07

Baner