Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkanocna 2.V.2021r
1.    Nuncjatura Apostolska ogłosiła 27 kwietnia br. decyzję Ojca Świętego Franciszka o mianowaniu biskupa Krzysztofa Wętkowskiego z Gniezna 77. biskupem włocławskim. Ingres nowego biskupa włocławskiego do katedry włocławskiej odbędzie się w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Wcześniej, w poniedziałek 7 czerwca, w gmachu Kurii Diecezjalnej we Włocławku będzie miało miejsce kanoniczne objęcie diecezji przez nowego pasterza.

2.    Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00: w niedziele o godz. 16.00, następnie Msza św.. Zadbajmy o łączność z Matką naszego Pana Jezusa Chrystusa przez odmawianie litanii do Najświętszej Maryi Panny.

3.    Jutro – poniedziałek 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. będą celebrowane w układzie niedzielnym: 8.30; 11.00 i 16.00. Zapraszam bardzo serdecznie Parafian i Gości.

4.    W sobotę, 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława Bpa Głównego Patrona Polski. Zapraszam do fary /trwa jeszcze remont w świątyni na Przypuście/ na Mszę św. o godz. 18.00, abyśmy przez pośrednictwo św. Stanisława wyprosili u Boga Wszechmogącego łaski potrzebne naszej Ojczyźnie.

5.    W najbliższy czwartek, 6 maja, po Mszy św. wieczornej spotkanie w świątyni z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 18.00 nabożeństwo majowe w intencji powołań do kapłaństwa i Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia i nabożeństwo wynagradzające do NSPJ; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; godz. 18.00 - nabożeństwo majowe, Msza św., następnie ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.

7.    Polecam lekturę tygodnika „Idziemy”, szczególnie polecam art. Piotra Kościńskiego pt: „Dzień, który zmienił Polskę”.  

8.    Dziękuję bardzo serdecznie Miszkańcom ul. Starościńskiej za pomoc w przygotowaniu świątyni w dzisiejszą niedzielę. A w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Rybaki.

9.    Nadal zbieramy przy wyjściu ze świątyni podpisy pod projektem „Dzień Ojca w dniu 19 marca”.


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2021-05-01 23:48:43

Baner