Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkanocna 29.IV.2018
 
1.    Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzać one będą liturgię Mszy św., czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Nabożeństwa majowe będą odbywać się także przy kapliczkach przydrożnych w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.

2.    W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – nabożeństwo majowe w intencji powołań do kapłaństwa; następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca - od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia wraz z nabożeństwem wynagradzającym do NSPJ; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 18.00 - nabożeństwo majowe, potem Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.
•    I Sobota Miesiąca – nabożeństwo majowe w połączeniu z modlitwą różańcową, potem Msza św.

3.    W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w układzie niedzielnym. Zapraszam szczególnie na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny i Parafii. Po liturgii, tradycyjnie, przemarsz na kopiec powstańców styczniowych, gdzie złożone zostaną kwiaty dla uczczenia narodowych bohaterów.

4.    W tym tygodniu do pomocy przy sprzątaniu świątyni farnej zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul.Browarnej.

5.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. Moniki Odrobińskiej pt: „Flaga, marsz i gril”.

6.    Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.  

7.    W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

8.    Parafia nadal poszukuje kandydata do funkcji kościelnego i grabarza.

Zapowiedzi przedślubne
 1. Tomasz Marszałek, kaw., zam.Dynów,  ul. Głęboka
    Joanna Pluskota, panna, zam. Nieszawa, ul. Szkolna  (zap. II)
 2. Daniel Podlewski, kaw., zam . Nieszawa,  ul. Sienkiewicza
    Aleksandra Różańska, panna, zam. Nieszawa, ul. Sienkiewicza   (zap.II)


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-04-29 20:18:21

Baner