Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkanocna 3.V.2015.

1.    Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Poprzedzają one liturgię Mszy św.: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz.16.00. Zapraszam dorosłych, dzieci i młodzież. Dla dzieci przygotowane są plansze, na które będą naklejać obrazki z wizerunkami Matki Bożej, poznając w ten sposób różne formy czci dla Matki Jezusa Chrystusa. Nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych odbywają się w następującym porządku: w Bertowie w poniedziałki, w Szpitalce we wtorki, w Wólnem w czwartki, w Przypuście w piątki. Początek o godz. 19.30.

2.    W piątek, 8 maja, obchodzimy w Polsce Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Z uwagi na remont kościoła na Przypuście zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 do świątyni farnej.  

3.    W tym tygodniu przypada I czwartek Miesiąca. Podczas nabożeństwa majowego modlić się będziemy o powołania do kapłaństwa.   

4.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę - na plebanii - po Mszy św. wieczornej.

5.    W niedzielę za tydzień, 10 maja, po liturgii Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6.    Dziękuje Parafianom z Wólnego za pomoc w przygotowaniu świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców  ul. Zjazd.

7.    Polecam lekturę „Przewodnika Katolickiego”, szczególnie art. ks. Jarosława Czyżewskiego    pt: „Dachau znaczy śmierć”.

8.    W dniu 8 maja /piątek/ od godz. 13.30 w Przychodni Lekarskiej  „ELMED” przy ul. Sienkiewicza 20 w Nieszawie odbędą się badania USG Doppler kolor: przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc i echo serca. Badania są płatne - 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

9.    1 czerwca tradycyjnie obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Komitet pn. „Dzień Dziecka z Uśmiechem” zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tegorocznego przedsięwzięcia. Szczegóły na afiszu w gablocie.

10.    Bardzo serdecznie dziękuję panu Romanowi Chmielewskiemu za pomoc przy uprzątnięciu gruzu z cmentarza grzebalnego.

11.    W przyszłą niedzielę, od godzin południowych, dzieci będą mogły skorzystać z wesołego miasteczka na placu przy świątyni farnej. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Zapowiedzi przedślubne

Arkadiusz Drewka, kaw., zam. Nieszawa, ul. Drzewna
Evelina Sedlak, panna, zam. Nieszawa, ul. Drzewna  /zap. II/


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-05-03 07:49:34

Baner