Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkiego Postu 13.III.2016r
1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    - Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
•    - Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00

2.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Przed mszą św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja z palmami wokół świątyni. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci z przygotowanymi przez siebie, bądź zakupionymi palmami. Ogłaszam konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę. Ofiary zbierane na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.    Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław Mering zaprasza w Niedzielę Palmową, czyli 20 marca, młodzież naszej parafii na godz. 14.00 do par. św. Józefa we Włocławku na Diecezjalne Obchody Światowych Dni Młodzieży. Szczegóły na afiszu.

4.    Dziś (13 marca) po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5.    W tym tygodniu z uwagi na spowiedź w Zbrachlinie nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.  

6.    Do pomocy w przygotowaniu świątyni farnej na Niedzielę Palmową zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Zjazd.

7.    Zachęcam do lektury „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie pt: „Nienawiść niczego nie zmieni”.

8.    Przygotowujemy kolejną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. Fundusze pozyskane w ten sposób przeznaczone będą na organizację Światowych Dni Młodzieży. Podobnie jak poprzednim razem, proszę przynosić nieużyteczne już przedmioty na podwórko przy plebanii. Ostateczny odbiór i wywóz odbędzie się 1 kwietnia o godz. 9.00.

9.    Burmistrz Miasta Nieszawy zaprasza za tydzień w niedzielę, 20 marca, na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w Sali OSP w Nieszawie. Natomiast ks. Proboszcz Parafii Raciążek zaprasza na godz. 18.00 do Raciążka na Misterium Męki Pańskiej.

10.    Dziś (13 marca) w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie o godz. 17.30 odbędzie się spektakl z okazji Święta Kobiet pt: „Być kobietą...”.  W imieniu organizatorów zapraszam bardzo serdecznie.

Zapowiedzi przedślubne
1.Dariusz Tomicki, kaw., zam. Nieszawa, ul. Ciechocińska
Natalia Kulesza, panna, zam. Nieszawa, ul. Ciechocińska /zap. II/
 


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2016-03-14 12:57:21

Baner