Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkiego Postu 18.III.2018
1.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Błogosławienie palm odbywać się będzie podczas wszystkich Mszy św.. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy procesją z palmami wokół świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci z przygotowanymi przez siebie palmami. Ogłaszam jednocześnie konkurs z nagrodami na palmę najbardziej kolorową.  

2.    Jutro Uroczystość ku czci św. Józefa, Patrona  naszej Diecezji. Zapraszam na Mszę św. o godz.17.00.

3.    Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni.

4.    Polecam lekturę prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” szczególnie art. ks. Marka Kruszewskiego pt: ”Małżeństwa mieszane”. Prezentuje niebezpieczeństwa, jakie mogą zaistnieć, gdy ktoś za współmałżonka wybierze osobę niewierzącą.

5.    Nadal możemy przekazać 1% podatku na Fundację im. Krzywdów i Bieńków, bądź też na Fundację św. brata Alberta.

6.    Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wiodącej z Torunia - Czerniewic do włocławskiej tamy na Wiśle. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. J. Escrivy w Toruniu Czerniewicach w piątek, 23 marca o godz. 19.00. Więcej informacji, zasady uczestnictwa i deklaracje uczestnictwa na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (edk.org.pl).

7.    Do pomocy przy sprzątaniu naszej świątyni zapraszam mieszkańców -

8.    Dzisiaj Środowiskowy Dom Samopomocy „Szymonówka” Fundacji św. Brata Alberta serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbywa się przy kościele parafialnym po wszystkich Mszach świętych. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich pragnących wesprzeć ich działalność.

9.    Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie „Kolegium Kujawskiego” księży Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim zapraszają na >Drzwi Otwarte< w dniu 24 marca 2018r od godz. 10.00. Stanowią one okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną, szczególnie dla kandydatów do klas I LO oraz klas I, IV i VII szkoły podstawowej.

10.    Ks. Jacek Kędzierski - dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że rozpoczęły się zapisy na rok szkolny 2018/2019 do Katolickiego Publicznego Przedszkola oraz do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej. Zapisy trwają do dnia 23 marca br. w sekretariacie przy ul. Wojska Polskiego 2A we Włocławku. Wnioski rekrutacyjne można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły - www.zskdlugosz.pl.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2018-03-21 17:13:48

Baner