Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkiego Postu 2.IV.2017r
1.    Rozpoczął się miesiąc kwiecień – od dziś następuje zmiana godziny celebracji Mszy św. wieczornej:  18.00 oraz czas urzędowania w kancelarii parafialnej: od 16.30 do 17.30.

2.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami.
•    Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00
•    Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 18.00

3.    W tym tygodniu przypadają:
•    I Czwartek Miesiąca – o godz. 17.45 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań, a następnie Msza św.;
•    I Piątek Miesiąca – od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach; o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia; następnie okazja do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu; 17.50 - nabożeństwo wynagradzające do NSPJ, Droga Krzyżowa; Msza św. i ciąg dalszy adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zakończenie Apelem Maryjnym.

4.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczniemy procesją z palmami na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci z przygotowanymi przez siebie, bądź zakupionymi palmami. Ogłaszam jednocześnie konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę Palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5.    Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie z lektorami. Omówimy liturgię Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego. Zapraszam wszystkich pragnących czynnie włączyć się w tę piękną liturgię.

6.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.   

7.    W czwartek, 6 kwietnia, po liturgii wieczornej odbędzie się skupienie dla ministrantów w celu przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Proszę rodziców, aby przypomnieli tę kwestię swoim synom ministrantom.

8.    Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Osiedlowej za pomoc w przygotowaniu świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Drzewna 1a.

9.    Za tydzień, 9 kwietnia, w parafii Raciążek na Skwerze św. Jana Pawła II przy kościele odbędzie się po raz kolejny Misterium Męki Pańskiej. Zapraszam bardzo serdecznie w imieniu ks. Proboszcza Mariana Kuszyńskiego. Początek o godz. 19.00

10.    Do czwartku, 7 kwietnia, odbywa się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV i AGD, z czego fundusze przeznaczone będą na rzecz polskich misjonarzy.  

11.    Nadal zbieramy podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”, aby obronić właściwe rozumienie pojęcia małżeństwa i rodziny.

12.    Zachęcam do lektury „Przewodnika Katolickiego”, a w nim szczególnie art. Krystyny Kotuli pt: „O Stanisławie Noakowskim”.

13.    Dziś Świetlica św. Brata Alberta organizuje przed naszą świątynią kiermasz świąteczny, na który serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2017-04-02 10:26:04

Baner