Klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.
V Niedziela Wielkiego Postu 22.III.2015.
1.    Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Za udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy jak najobficiej ze skarbnicy łaski Bożej.

- Droga Krzyżowa – wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00
- Gorzkie Żale – wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00


2.    Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Przed mszą św. o godz. 11.00 odbędzie się procesja z palmami. Zapraszam szczególnie serdecznie wszystkie dzieci z przygotowanymi przez siebie, bądź zakupionymi palmami. Ogłaszam jednocześnie konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę. Ofiary zbierane na tacę w niedzielę Palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.    W czwartek, 26 marca, po liturgii wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie lektorów w kwestii przygotowania liturgii Wielkiego Tygodnia. Zapraszam wszystkich pragnących czynnie włączyć się w tę piękną liturgię.

4.    W środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Tego dnia podczas wyznania wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął Ciało z Maryi Dziewicy i stał się Człowiekiem” wszyscy klękamy. Zapraszam wszystkich Czcicieli Matki Syna Bożego na Mszę św. o godz. 18.00.
 
5.    Składam serdeczne podziękowanie Parafianom z ul. Drzewnej 1b za pomoc w przygotowaniu świątyni farnej na dzisiejszą niedzielę. Do pomocy w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Drzewna 1.

6.    Poszukuję nadal ewentualnych dzierżawców podwójnego grobu - przy alei głównej - śp. Stanisławy Szurguckiej i Henryka Lasoty.

7.    Mamy dziś możliwość nabycia dwóch filmów o tematyce religijnej: 1) „MATEO. Mimo, że umarł, nadal egzorcyzmuje” – film dokumentalny w reżyserii Michała Kondrata, cena 20 zł;         
2) „Gdy budzą się demony” – film fabularny Rolanda Joffe,  cena 25 zł.


Zapowiedzi przedślubne

1.    Łukasz Sadowski, kaw., zam. Łysomice, ul. Lipowa
       Kamila Strzelewicz, panna, zam. Nieszawa, ul. 3 Maja   
  


Autor: ks. Proboszcz

Dodano: 2015-03-19 20:32:30

Baner